sport
www.kolarstwo.sport.walbrzych.pl

Kolarstwo w Wałbrzychu i okolicach, Wałbrzych Miasto MTB, rowery i Wałbrzych.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta
czytaj więcej
POLECAMY
Franciszek Jowik w czołówce górali
2009-03-02 11:29

Ogólnopolski challenge kolarzy – mastersów za 2008 rok dowodzi, że Franciszek Jowik, zawodnik z wałbrzyskiego Podzamcza, któremu patronuje Polskie Stronnictwo Ludowe, miał udany sezon. A czterolistna koniczyna nadal przynosi mu szczęście.
Challenge obejmuje osiem kategorii wiekowych. Każdemu kolarzowi zaliczono do niego dziesięć najlepszych wyników z całego sezonu, a w klasyfikacji punktowano mistrzostwa świata, Europy i Polski, Puchar Świata i Polski oraz wyścigi pierwszej i drugiej kategorii.


Wałbrzyszanin Franciszek Jowik ścigał się w kategorii III B, która obejmuje zawodników w przedziale wiekowym od 55 do 59 lat. W klasyfikacji podsumowującej wyścigi na szosie zajął ósme miejsce (zwyciężył Kazimierz Korcala z Krakowa), natomiast jeśli chodzi o wyścigi górskie, uplasował się na drugiej pozycji, za Kazimierzem Kruczkiem z Prudnika. W tej kategorii wiekowej wzięto pod uwagę aż 160 zawodników z całego kraju, a więc miejsca zajęte przez Franciszka Jowika zasługują na szczególne uznanie.
- W styczniu rozpocząłem okres przygotowawczy wykorzystując plany treningowe Georga Landiga. Mam do nich zaufanie, gdyż sprawdziły się w minionym sezonie. W nadchodzącym planuję wziąć udział we wszystkich najważniejszych wyścigach mastersów w kraju oraz za granicą i osiągnąć w nich jeszcze lepsze wyniki aniżeli w 2008 roku. Dotyczy to zwłaszcza tras o profilu górskim, które zawsze mi bardzo odpowiadały – deklaruje Franciszek Jowik.

(BAS) / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: